Goście specjalni

Ks. Tomasz Kancelarczyk

ur. 1968, charyzmatyczny działacz pro-life, organizator największego w Polsce Marszu dla Życia, który odbywa się w Szczecinie,

W przeszłości zaangażowany we wspólnotę „Wiara i Świtało”, która w sposób definitywny zaważyła na jego życiowej postawie i późniejszym zaangażowaniu w obronę życia: „To w gronie osób z niepełnosprawnością intelektualną kształtowała się moja postawa względem wartości życia ludzkiego niezależnej od wieku i stanu zdrowia. Nie bez znaczenia było i to, że w swojej pierwszej parafii do której trafiłem w 1999 roku, był dom opieki społecznej dla osób z niepełnosprawnością, którego byłem codziennym gościem”.

Założyciel (2012 r.) Fundacji Bractwo Małych Stópek. Wraz ze współpracownikami uratował dziesiątki dzieci od aborcji; niesie matkom w ciąży konkretną pomoc.

Spotkanie: 23 czerwca 2017 (piątek), godz. 17.00 – 18.30

Temat: Do większych rzeczy zostałeś stworzony chrześcijaninie

 

Wojciech Sumliński

ur. 1969, jednej z najbardziej znanych w Polsce dziennikarzy śledczych, nominowany do nagrody Press. Pracował m.in. w „Życiu”, „Gazecie Polskiej” i „Wprost”. Autor cyklicznego programu TVP pt. „Oblicza prawdy” o działalności Służby Bezpieczeństwa oraz reportaży telewizyjnych, m.in. o Wojskowych Służbach Informacyjnych.Jest autorem wielu wartościowych pozycji książkowych, m.in.: „Kto naprawdę go zabił?” (o zabójstwie księdza Jerzego Popiełuszki), „Teresa, Trawa, Robot. Największa operacja komunistycznych służb specjalnych”, „Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie”, „Z mocy nadziei. Thriller, który pisze życie…”, „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, „Czego nie powie Masa o polskiej mafii”.

W jednym z wywiadów powiedział:

„Byłem dziennikarzem, który miał etat w Telewizji Polskiej, w programie śledczym „30 minut” – 2 mln widzów co tydzień. Miałem autorski program „Oblicza prawdy”. Pracowałem w agencji filmowej Telewizji Polskiej. Miałem kontrakt w tygodniku „Wprost”. Szedłem – jak to się mówi – do góry w tzw. karierze dziennikarskiej. I w ciągu jednej sekundy wpadłem w przepaść. To wszystko okazało się bez znaczenia. Przyjaciele gdzieś odeszli. Zostali ci, na których bym nie liczył. I człowiek nagle zrozumiał, że tak naprawdę zostaje mu tylko Pan Bóg. Że bez Pana Boga nic nie może zrobić”.

Spotkanie: 24 czerwca 2017 (sobota), godz. 11.00 – 12.30

Temat: Bóg dał mi siłę, by nie ulec strukturom zła

Ks. bp Tadeusz Lityński

biskup diecezjalny diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, pochodzący z Kożuchowa, specjalista prawa kanonicznego. Sakrę biskupią przyjął 16 czerwca 2012 r. a jako swoje zawołanie wybrał: Adveniat Regnum Tuum – Przyjdź Królestwo Twoje.

Duchowy opiekun Festiwalu Chrześcijańskiego w Gryżynie

W jednej z homilii powiedział o uczniach Chrystusa w XXI w:

„We wszelkich przeciwnościach i trudnościach, czasie oskarżenia i niesprawiedliwego osądu, odpowiedzią uczniów powinna być modlitwa. Powierzenie tych wszystkich trudnych spraw i problemów samemu Bogu. Odpowiedzią uczniów Jezusa ma być modlitwa, zanoszona do tego, który jest Panem dziejów. Ale też i Ojcem Miłosierdzia. To Bóg w odpowiedzi na prośbę, zneutralizuje zło, doda odwagi do głoszenia Prawdy i wierności Prawdzie”.

Spotkanie: 24 czerwca 2017 (sobota), godz. 16.15 – 17.45

Temat: Wszystko, o co chcielibyście zapytać biskupa, ale dotąd obawialiście się

O. Tomasz Nowak

ur. 1971, dominikanin, przeor domu zakonnego w Łodzi, Dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego. Głoszenie Ewangelii i jazz to jego ulubione pasje. Popularny w środowisku duszpasterskim „Wódz”, doceniony przez międzynarodowe środowisko TEDx, dla którego wystąpił z konferencją „Komunikacja, kontemplacja i jazz”.

Autor audiobooków: „Więcej ciała”, „Ulubieniec twój wstał”, „Poszukiwacze pereł”, „Śmiałość w modlitwie”, „Mężczyzna na Bożą miarę”, „Mirra i pomarańcze” (z Tomaszem Gajem OP) i „Przebudzenie Emmanuela” (z Magdą Frączek) oraz książki: „Droga Wodza. Jak orzeł w kurniku”.

W książce „Droga Wodza” napisał:
„Jestem wielkim piewcą wolności. Bez niej nie ma rozwoju – nie jest on możliwy. Ale bez tożsamości, godności i wartości cała ta wolność psu na budę – na nic innego się nie zda. Nie potrafilibyśmy jej najzwyczajniej w świecie używać

Z wolnością bywa też tak, że domagamy się jej w teorii, choć w codziennym życiu chętnie z niej rezygnujemy, wolimy się komuś oddać, a nawet uzależnić – w praktyce nie za bardzo nam ona pasuje, bo wiąże się z odpowiedzialnością”.

Spotkanie: 25 czerwca 2017 (niedziela), godz. 9.30 – 11.00

Temat: Kiedy przyjdą trudności, zniechęcenie i ból, czyli… Droga Zwycięstwa